טיפול משפחתי במודיעין - ד"ר חגי אורנשטיין
המשפחה היא המסגרת הקבוצתית המשמעותית ביותר של האדם, שבמסגרתה מספקים בני המשפחה זה לזה קירבה, תמיכה וביטחון, המסייעים לצמיחתם בכל תחומי חייהם
מחפשים טיפול משפחתי במודיעין? הגעתם למקום הנכון.

ברכותיי על החלטתכם לבדוק את האפשרות להתחיל טיפול משפחתי במודיעין ובכלל. החלטתכם להתחיל טיפול משפחתי עשויה להוות נקודת מפנה בדרככם לשיפור מהותי של חיי המשפחה שלכם, ושיפור איכות חייכם באופן כללי.

אני מציע טיפול עומק, הנוגע בשורשי הסיבות שהביאו את המטופלים לטיפול; טיפול שהוא גם ברור, מטרתי ומדויק, המיועד להביא לשינוי המשפחתי הנדרש, ולהשגת מטרות הטיפול, כפי שהן מוגדרות ע"י המטופלים והמטפל.

אם ניסיתם בעבר טיפול משפחתי שלא צלח, אל תוותרו! קיימת חלופה לטיפולים עמומים, חסרי כיוון ומטרות מוגדרים, שבהם לעיתים מביט המטפל במטופלים בשתיקה, ומהנהן בראשו מעת לעת – טיפולים מבתי מדרש של פרדיגמות טיפוליות ארכאיות – שבסופם נותרים המטופלים בתחושה מעורפלת ומתסכלת, כשבעיותיהם המעיקות טרם נפתרו.

תפיסתי הטיפולית היא שעל המטפל להיות לא רק מכיל, אמפטי וחם; אלא גם איש-מקצוע פעיל ומוכוון-מטרה, המוביל את הזוג או המשפחה בנתיבים המורכבים והמעורפלים לעיתים של מערכות יחסיהם, בכדי להתמודד עם האתגרים המוצבים בפניהם, ולסייע להם להגיע ליעדים שהם מעוניינים – ונכון עבורם – להגיע אליהם.
בטיפולים שאני מבצע, אני עושה שימוש בתחומי ידע נוספים על הידע הרב הקיים בתחום הטיפול המשפחתי – כגון: תקשורת בין אישית, גישור ומשא ומתן – בכדי לסייע למטופלים לנהל את חיי המשפחה (כמו גם מערכות יחסים אחרות) באופן מיטבי, גם לאחר תום הטיפול. 

 
*    *    *

עבור רוב בני האדם, חיי ומשפחה תקינים הם תנאי הכרחי לאושר ושלוות נפש; וכן הם תנאי הכרחי לאיכות חיים, הנאה והצלחה בכל תחומי החיים. למשפחתיות תקינה השפעה משמעותית על הבריאות הפיסית והנפשית. ללא חיי משפחה מספקים לא תיתכן שמחת חיים אמיתית, והחיים בכללם נראים כצבועים בגווני אפור.

אינכם אמורים לסבול! חיי המשפחה שלכם אמורים להיות מהנים ומספקים (גם אם לעיתים חווים בהם ירידות וקשיים), ולהוות משענת ומקור כוח עבורכם בהתמודדותכם עם יתר תחומי החיים ודרישותיהם.
אם אתם חשים קושי או תסכול, חווים חוסר אושר במשפחה – אל תהססו!

גם אם סטיתם מהדרך, אין סיבה לוותר! קשיים ומשברים עשויים להיות אבן פינה ומנוף לשיפור משמעותי של חייכם המשפחתיים. הידע והניסיון שנצברו עד כה בתחומי הטיפול המשפחתי מאפשרים לרוב המשפחות לנצל תקופות של קושי ומשבר להעלאת היחסים המשפחתיים על מסלול חדש וטוב יותר, בדרך לחיי משפחה מאושרים.
אתם בהחלט לא היחידים החווים קשיים בחיי המשפחה! העולם החדש מציב בפני משפחות אתגרים רבים: לחצים מסוגים רבים, שינויים מתמידים, ציפיות לא מציאותיות, חוסר זמן מתמיד; וכן גם חוסר ידע בניהול חיי משפחה (הנוגדים, במידה רבה, את חיי המשפחה כפי שהם משתקפים מחלק מאמצעי התקשורת והבידור), פער במיומנויות הנדרשות לקיום תהליכי פתרון בעיות משפחתיות, ועוד.
בניגוד לאתגרים שמציב העולם החדש לחיי המשפחה, איננו לומדים ואיננו מקבלים ברוב המסגרות הדרכה מועילה כיצד לנהל חיי משפחה, וזאת, למרות מורכבותם הרבה והאתגרים הרבים הכרוכים בהם.

במהלך הטיפול המשפחתי יועמק הידע שלכם אודות הגורמים והתהליכים שהביאו לקשיים ולאתגרים המוצבים בפניכם; ותצוידו בכלים מעשיים, שיאפשרו לכם להימנע מקשיים לא הכרחיים, לפתור בעיות באופן יעיל, וליצור מערכת יחסים משפחתית מספקת ומהנה, במטרה להגביר את איכות חיי המשפחה שלכם בפרט, ואיכות חייכם בכלל.
בנוסף, משפחות יכולות להגיע לטיפול משפחתי גם אם אינן מצויות במשבר או נתונות בקושי משמעותי, וזאת במטרה להיטיב את מערכות היחסים של בני המשפחה כמו גם את איכות חייהם.

ד"ר חגי אורנשטיין מציע טיפול משפחתי במודיעין, שגם טיפול זוגי נכלל בתוכו, ומשלב מגוון כלים מתקדמים וטכניקות לגישור בין בני זוג ופתרון בעיות.

ההליך המוצע הנו טיפול/ייעוץ זוגי/משפחתי, ואינו מהווה טיפול אישי/פסיכולוגי או תחליף לו.

ד"ר חגי אורנשטיין - טיפול משפחתי במודיעין והסביבה.
טיפול וייעוץ משפחתי במודיעין

טיפול וייעוץ משפחתי במודיעין

האם בני משפחתכם רבים ללא הפסקה? 
איך אפשר להיות מאושרים ב"משפחות פרק ב'"? 
ילדים מתבגרים - כיצד מאפשרים למתבגרים להתבגר יחד עם שמירה על אופי וגבולות ההורים? 
האם בני משפחתכם מסתגרים האחד מפני השני?
משפחות המוצא - איך מסתדרים עמן? האם באמת נפרדנו מהן? 
אני מרגיש שקיימים ניכור וריחוק בין הילדים שלי לביני. כיצד אוכל לגרום לחום ולקירבה ביננו? 
האם אתם חשים, שאתם נעים ממשבר למשבר? 
האם משפחתכם מתקשה להתמודד עם אובדן?  
הצבת גבולות לילדים - איך עושים את זה נכון, כך שהגבולות לא יגרמו למריבות וניכור? 

ברוכים הבאים!