לקבלת פרטים בטלפון ולרישום טלפוני: 058-560-5550

שפת גופך כמטפל/ת - אבחון וכלים לשיפור הטיפול 

סדנה דו-יומית בהנחיית ד"ר חגי אורנשטיין

הסדנה היא הזדמנות לקבל כלים והנחיה מקצועית באשר לשפת הגוף שלך בטיפול, שאינם ניתנים בהדרכות רגילות, שישדרגו את יכולותיך כמטפל! 

הסדנה מיועדת לכל סוגי המטפלים – עד כה השתתפו בקורסי שפת גוף בטיפול*: פסיכיאטרים, פסיכולוגיים קליניים וחינוכיים, עובדים סוציאליים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, ועוד. 

ברוכים הבאים!

האם שפת הגוף שלך בטיפולים:
1. משדרת את מה שאת/ה חושב/ת שהיא משדרת?
2. מחזקת את הברית הטיפולית, ומסייעת למניעת נטישה לא הכרחית של הטיפול?
3. גורמת למטופלים תחושת נוחות ומעודדת פתיחות ותקשורת תקפה?
4. עונה על הצרכים המודעים והלא-מודעים של מטופליך?
5. מסייעת לך להתמקם במיקום רגשי מיטבי עבורך כמטפל/ת ועבור מטופליך?
6. משתלבת בהעברות ובהעברות-נגד המתאימות לתמות הרגשיות הרלוונטיות לעיבוד בשלבי הטיפול השונים; ואינה
    מייצרת העברות והעברות-נגד מיותרות, המהוות רעשים מזיקים?

בסדנה יילמדו ויתורגלו הנושאים הבאים:

1. שפת הגוף המיטבית בטיפול, מרכיביה, ודרכים ליצור ולשפר אותה.
2. הימנעות מביצוע טעויות שפת גוף נפוצות של מטפלים (בטיפול יחידני, זוגי, דיאדי, משפחתי וקבוצתי).
3. גיבוש ושיפור שפת גוף בטיפול, המותאמת לפילוסופיית הטיפול ולסגנון הטיפול האישי של המטפל/ת.
4. התאמת שפת הגוף לשלבי ומצבי טיפול שונים.
5. שימוש בשפת הגוף לצורך התמקמות מיטבית עבור המטפל/ת והמטופל/ים.
6. שימוש בשפת הגוף ככלי מסייע, מדגיש ומדייק את המסרים המילוליים הנאמרים ע"י המטפל/ת.

משתתפי הסדנה ישתתפו בסימולציות המדמות מצבי טיפול, תוך הנחייה וקבלת משוב מהמנחה (ומיתר המשתתפים) אודות המסרים הבלתי מילוליים שהם משדרים כמטפלים ויישום הכלים שיילמדו.

חלק מהסימולציות יצולמו לצורך ניתוח לימודי בפורום משתתפי הסדנה (עבור משתתפים שיבחרו בכך בלבד).


נותרו מספר מקומות בלבד למסלול בוקר**: שני ימי שלישי (09:00-15:30): 13 ו- 27 בפברואר 2018.
הסדנה תתקיים בתל אביב, בסמוך לתחנת הרכבת השלום / מגדלי עזריאלי (כ- 5 דקות הליכה). חניה בתשלום בשפע בסמוך למקום.

עלות הסדנה:
  • עלות ברישום מוקדם (עד 27 בינואר 2018): 1,000 ₪ בתוספת מע"מ (1,170 ₪ כולל מע"מ).
  • עלות ברישום רגיל: 1,200 ₪ בתוספת מע"מ (1,404 ₪ כולל מע"מ).

 
הסדנה תתקיים בקבוצה קטנה. מספר המקומות מוגבל!
 
הנה כמה מהמלצותיהם של בוגרי קורסי ניתוח שפת גוף של מטופלים (מובאות ע"פ סדר א"ב של שמות המשפחה)***: 

שלומית בז'רנו כהן, פסיכולוגית קלינית וחינוכית, ומטפלת זוגית:

"הקורס היה ממוקד ומרתק. מבחינתי למדתי להשתמש בשפה חדשה בטיפול. למרות ששפת הגוף נלקחת בחשבון בכל אינטראקציה טיפולית, הקורס נתן אפשרות להבנה מעמיקה, תקפה ומדויקת יותר שלה, שתרמו לי מאד, גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית. 

ד"ר חגי אורנשטיין שולט בחומר ברמה וירטואוזית, ויודע ללמד בכישרון ובהתלהבות, בצורה קולחת ומעניינת. ההרצאות היו מסודרות ומאורגנות היטב, ומלוות בהדגמות, סרטונים והמחשות רבות, אשר הגבירו את הסקרנות ואת הבקיאות בחומר. הדיוק והרצינות ניכרו בכל ההיבטים – בחלק המנהלתי, בתחום הלימודי עצמו, ואפילו בתחום הקולינרי... כמו כן, החוויה של הקבוצה היתה טובה מאד, התאספו אנשי מקצוע ממקומות ועיסוקים מגוונים, והשיח הקבוצתי היה מורכב ומפרה. זאת בעזרת הנחייתו של חגי, שהיתה רגישה לצרכי הקבוצה על קולותיה השונים.

לי אישית זה "פתח את הראש" להתבוננות רחבה ומשמעותית יותר על הרובדיות של תהליכי התקשורת, על כאן ועכשיו בטיפול, ובכלל ביחסים (מטפל-מטופל, בני זוג וכו'). דיבר אלי השילוב בין קריאת לשון הגוף לבין כיוון החשיבה האסטרטגית שהוצגה, בעיקר בטיפולים זוגיים.

ממליצה מאד לכל מי שרוצה לרענן את התייחסותו וחשיבתו על טיפול, ולגעת בעולם אינסופי של חוויות בשפת הגוף, שמחבר אותנו לעצמנו ולזולתנו כל כך חזק."

אמיתי מגד, עו"ס קליני ומטפל-מדריך זוגי ומשפחתי; מייסד ומנהל ביה"ס מגד לפסיכותרפיה מבוססת מובחנות; ומרצה במכללה האקדמית תל חי:

"אני רוצה להמליץ בכל פה על הקורס, הפורס לאט, ברצינות ובעומק את העקרונות, היסודות וכל המידע שמטפל צריך לדעת, כדי לקרוא בקלות וביעילות את שפת הגוף של המטופלים שלו. חגי העביר לנו לא רק אוסף של חלקיקי מידע, אלא דרך מעשית, הגיונית, סדורה ופרקטית לנתח שפת גוף אצל מטופלים. כיום, שבוע לאחר סיום הקורס, הפכתי ער מאוד לשפת הגוף של המטופלים שלי. אני מזהה בקלות שיתוף פעולה, התנגדות, הסתרות, שקרים, מניפולציות, רצונות סותרים וכדומה. הכלי הזה עושה את עבודתי שלמה וטובה יותר. אני ממליץ לכם להצטרף, בכל פה."

ד"ר מזל רוקח חי, קרימינולוגית קלינית, מנהלת דיור קהילתי צפריר, בני ברק, עמותת מרפא לנפש:

"הקורס 'ניתוח שפת גוף למטפלים' בהנחיית ד"ר חגי אורנשטיין הוא הרפתקה מפכחת המאפשרת הבנה מחודשת של מורכבות השפה האנושית. בקורס למדתי להקשיב אחרת לשפה המדוברת ולהבחין בפער או בתואמות בינה לבין שפת הגוף. נוכחתי כמה רב הנסתר על הגלוי – למתבונן ולעיתים קרובות גם לאדם עצמו. יישום הנלמד הפך אותי לקשובה, רגישה ומבינה טוב יותר את עצמי ואת זולתי. ממליצה על הקורס בחום למי שראשו וליבו פתוחים ללמידה ייחודית ומשנה תפיסת חיים." 

להרשמה מלא/י פרטיך בטופס: 

מנחה הסדנה:
ד"ר חגי אורנשטיין הוא מומחה בתקשורת בלתי מילולית (חזותית וקולית), העוסק בתחום במשך כ- 25 שנים, וחוקר ומרצה אודותיו במשך כ- 10 שנים במגוון מסגרות, בהן מסגרות אקדמיות (תכניות לתארים ראשון ושני); מטפל ומגשר זוגי ומשפחתי (בוגר תכנית ההכשרה למטפלים זוגיים ומשפחתיים מטעם ביה"ס לעו"ס באוניברסיטת בר-אילן; ובוגר קורסי גישור וגישור משפחתי במסגרות המוכרות ע"י בתי המשפט), ומנחה קבוצות (בוגר מספר תכניות הכשרה בהנחיית קבוצות, בהן תכנית ההכשרה הדו-שנתית בהנחיית קבוצות מטעם ביה"ס לעו"ס והחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב); חבר סגל בתחום הניהול ובתכנית לתואר שני בחוג לחינוך במכללה האקדמית תל חי.
* נוסף לסדנה המוצעת, יפורסמו בהמשך מועדים נוספים של הקורס ניתוח שפת גוף של מטופלים (שאורכו ארבעה ימים),      בו נלמד ניתוח שפת גופם של מטופלים. שני קורסים אלו משלימים זה את זה כקורסי בסיס בנושא שפת גוף בטיפול. 
** מספר המשתתפים בסדנה מוגבל; הרישום אליה מותנה במקומות פנויים ובאישור המנחה ע"פ שיקול דעתו. 

*** ההמלצות נתנו עבור קורס ניתוח שפת גוף של מטופלים ולא עבור הסדנה המוצעת.
נותרו מספר מקומות בלבד למסלול בוקר!