לקבלת פרטים בטלפון ולרישום טלפוני: 058-560-5550

קורס תקשורת בלתי-מילולית ("שפת גוף") למטפלים על פי שיטת NVC-T

הקורס שישדרג את יכולות האבחון שלך!
את/ה עצמך לא תאמין/י, כמה תוכל/י לקלוט על אחרים – בקליניקה ומחוצה לה – בהינף מבט! 

מיועד למטפלים מכל תחומי הטיפול

האם את/ה באמת קולט/ת ומבין/ה את המתרחש לנגד עיניך בקליניקה?
האם ידעת, כי רוב ההתרחשויות והדרמות האמיתיות בקליניקה הן לא המילים המדוברות בה? 
מחקרים מוכיחים, כי 93% מהמסרים בתקשורת האנושית מועברים באמצעות תקשורת בלתי-מילולית. 


לא משנה כמה טובה האינטואיציה האישית שלך; ללא הכשרה שיטתית בניתוח שפת גוף לא תוכל/י לקלוט, אלא רק מעט מהמידע הלא מילולי ומההתרחשויות האמיתיות בקליניקה.


__________________________________________

הקורס שפת גוף למטפלים הוא קורס ייחודי ומרתק,
בו תרכוש/תרכשי ידע, שישדרג את היכולת שלך כמטפל/ת:


לימוד שיטתי של יסודות שפת הגוףמתן כלי אבחון ייחודיים לאבחון מצבים ומאפיינים טיפוליים, בהם:
הזדהות השלכתית; מנגנוני הגנה; סגנונות התקשרות; מצוקה והזדקקות סמויות;
התנגדויות, כעסים וקונפליקטים סמויים; ועוד


 
לימוד עקרונות בסיסיים לזיהוי מניפולציות ושקרים


 
התייחסות למגוון סוגי טיפול:
יחידני, זוגי, דיאדי, משפחתי וקבוצתי

__________________________________________

ברוכים הבאים!

מטרת הקורס היא להקנות למטפלים ידע ומיומנות בניתוח, אבחון וזיהוי שפת גופם של מטופלים, ושימוש במיומנויות אלה לקידום והכוונת הטיפול בהתאם למטרותיו, וזאת על פי גישת NVC-T, שפותחה ע"י ד"ר חגי אורנשטיין, מטפל זוגי ומשפחתי ומומחה לשפת גוף. הידע הנלמד בקורס הוא ידע ייחודי, שפותח באמצעות ניתוח של ד"ר חגי אורנשטיין את שפת גופם של מטופלים במהלך מאות מפגשי טיפול וגישור.

שיטת (NVC-T (Non Verbal Communication in Therapy:
שיטת NVC-T היא מתודה ייעודית וסדורה לניתוח שפת גופם של מטופלים, המשלבת באופן אינטגרטיבי ידע מקיף ועדכני מתחום התקשורת הבלתי מילולית (החזותית והקולית) ומתחום הטיפול. רציונאל השיטה מבוסס על כך, שבאופן תדיר, ההתרחשויות והדרמות המשמעותיות וה"אמיתיות" בחדר הטיפולים הן לא המילים המדוברות והנשמעות בו, אלא המידע הלא-מילולי (מידע חזותי ומידע קולי לא-תוכני) העצום והדינמי הרוחש בחדר הטיפולים, כיוון שהרוב הגדול של המסרים בתקשורת האנושית (כ- 93%) מועבר באמצעות תקשורת בלתי מילולית, ורק מיעוטם של המסרים המועברים (כ- 7%) הוא התוכן הנאמר (Mehrabian, 1971).
 
לפיכך, בלעדי ידע מקיף ועמוק בשפת גוף באופן כללי, וידע בשפת גוף בטיפול רגשי באופן ספציפי, עלול המטפל להיות לעיתים עיוור למציאות ולהתרחשויות המשמעותיות וה"אמיתיות" המתקיימות בחדר הטיפול, ולמידע טיפולי קריטי.
היות ושפת הגוף מבוצעת, ברובה, באופן בלתי מודע ובלתי מכוון, הבנת שפת הגוף מהווה צוהר משמעותי לתהליכים לא מודעים המתקיימים בקרב בני אדם בכלל ובקרב מטופלים בפרט; ובטיפול זוגי ומשפחתי – מצרף שפת הגוף של הזוג והמשפחה עשוי לשקף לא מודע זוגי ומשפחתי קולקטיבי – ידע יקר-ערך עבור המטפל הזוגי והמשפחתי.
 
בהתאם לכך, מושגים מופשטים ותיאורטיים מעולם הטיפול לובשים צורה מוחשית באמצעות שפת גופם של המטופלים, ובמהלך הקורס יילמד שימוש בניתוח שפת גוף ככלי עזר חשוב (ולעיתים אף בלעדי!) לזיהוי תהליכים ומושגים מעולמות הטיפול השונים (יחידני, זוגי, דיאדי, משפחתי וקבוצתי), בהם: הזדהות השלכתית, מובחנות, התנגדות סמויה לטיפול או לצורך בשינוי, מנגנוני הגנה, מניפולציות ואמינות, סגנונות התקשרות, זיהוי בגידות וסיווגן על פי השתקפותן בשפת הגוף של המטופלים, כוחנות ושתלטנות סמויות, פציינט מזוהה (IP), משולשים, תתי קבוצות במשפחה ומנהיגיהן, ועוד.
הנה המלצתו של בוגר הקורס, אמיתי מגד (עו"ס קליני ומטפל-מדריך זוגי ומשפחתי; מייסד ומנהל ביה"ס מגד לפסיכותרפיה מבוססת מובחנות; ומרצה במכללה האקדמית תל חי):
"אני רוצה להמליץ בכל פה על הקורס, הפורס לאט, ברצינות ובעומק את העקרונות, היסודות וכל המידע שמטפל צריך לדעת, כדי לקרוא בקלות וביעילות את שפת הגוף של המטופלים שלו. חגי העביר לנו לא רק אוסף של חלקיקי מידע, אלא דרך מעשית, הגיונית, סדורה ופרקטית לנתח שפת גוף אצל מטופלים. כיום, שבוע לאחר סיום הקורס, הפכתי ער מאוד לשפת הגוף של המטופלים שלי. אני מזהה בקלות שיתוף פעולה, התנגדות, הסתרות, שקרים, מניפולציות, רצונות סותרים וכדומה. הכלי הזה עושה את עבודתי שלמה וטובה יותר. אני ממליץ לכם להצטרף, בכל פה." 
אופני ההוראה
אופני ההוראה בקורס יהיו מגוונים: מלבד הרצאות פרונטאליות, יתקיימו בקורס (באופן נרחב) ניתוח מצבים
באמצעות תמונות וסרטים, ועבודה קבוצתית.

מבנה ומועדי הקורס
הקורס מוצע במסלול בוקר או במסלול ערב:

מסלול בוקר: ארבעה ימי חמישי 09:00-15:30, בתאריכים: 3, 10, 17 ו- 24 ביולי 2018. 
מסלול ערב: חמישה ערבי ראשון 16:00-21:30, בתאריכים: 15, 22 ו- 29 באפריל 2018; ו- 6 ו- 13 במאי 2018. 
 
הקורס יתקיים בתל-אביב, בסמוך לתחנת הרכבת השלום / מגדלי עזריאלי (כ- 5 דקות הליכה); חניה בתשלום בשפע בסמוך למקום. 


כל מפגשי הקורס יונחו על-ידי ד"ר חגי אורנשטיין.

קהל היעד
מטפלים מכל התחומים: פסיכולוגים, עו"סים, פסיכיאטרים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, מטפלים בתנועה, במחול, באמנויות, מנחי קבוצות, ועוד. 

עלות
הרשמה מוקדמת: לנרשמים עד 1 במרץ 2018 עלות הקורס היא 1,690 ₪ + מע"מ (1,977 ש"ח כולל מע"מ). 
הרשמה רגילה: עלות הקורס היא 1,950 ₪ + מע"מ (2,281 ש"ח). 

ניתן לפרוש עד ל- 5 תשלומים שווים. 

​מספר המקומות בקורס מוגבל! נותרו מקומות ספורים בלבד בשני המסלולים

מלא/י פרטיך בטופס, וייצרו עמך קשר לצורך מתן פרטים נוספים והרשמה:

מנחה הקורס ומפתח השיטה:
ד"ר חגי אורנשטיין הוא מומחה בתקשורת בלתי מילולית (חזותית וקולית), העוסק בתחום במשך כ- 25 שנים, וחוקר ומרצה אודותיו במשך כ- 10 שנים במגוון מסגרות, בהן מסגרות אקדמיות (תכניות לתארים ראשון ושני); מטפל ומגשר זוגי ומשפחתי (בוגר תכנית ההכשרה למטפלים זוגיים ומשפחתיים מטעם ביה"ס לעו"ס באוניברסיטת בר-אילן; ובוגר קורסי גישור וגישור משפחתי במסגרות המוכרות ע"י בתי המשפט), ומנחה קבוצות (בוגר מספר תכניות הכשרה בהנחיית קבוצות, בהן תכנית ההכשרה הדו-שנתית בהנחיית קבוצות מטעם ביה"ס לעו"ס והחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב); חבר סגל בתחום הניהול ובתכנית לתואר שני בחוג לחינוך במכללה האקדמית תל חי.