לקבלת פרטים בטלפון ולרישום טלפוני: 058-560-5550

קורס ניתוח שפת הגוף של מטופלים

האם את/ה באמת קולט/ת את המתרחש לנגד עיניך בקליניקה? 

הקורס שישדרג את יכולות האבחון שלך!

את/ה עצמך לא תאמין/י, כמה תוכל/י לקלוט על אחרים – בקליניקה ומחוצה לה – בהינף מבט! 

הקורס מיועד לכל סוגי המטפלים – עד כה השתתפו בקורסי שפת גוף בטיפול*: פסיכיאטרים, פסיכולוגיים קליניים וחינוכיים, עובדים סוציאליים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, ועוד.

האם את/ה באמת קולט/ת ומבין/ה את המתרחש לנגד עיניך בקליניקה?
האם ידעת, כי רוב ההתרחשויות והדרמות האמיתיות בקליניקה הן לא המילים המדוברות בה? 
מחקרים מוכיחים, כי 93% מהמסרים בתקשורת האנושית מועברים באמצעות תקשורת בלתי-מילולית. 


לא משנה כמה טובה האינטואיציה האישית שלך; ללא הכשרה שיטתית בניתוח שפת גוף לא תוכל/י לקלוט, אלא רק מעט מהמידע הלא מילולי ומההתרחשויות האמיתיות בקליניקה.


__________________________________________

הקורס שפת גוף למטפלים הוא קורס ייחודי ומרתק,
בו תרכוש/תרכשי ידע, שישדרג את היכולת שלך כמטפל/ת:


לימוד שיטתי של יסודות שפת הגוףמתן כלי אבחון ייחודיים לאבחון מצבים ומאפיינים טיפוליים, בהם:
הזדהות השלכתית; מנגנוני הגנה; סגנונות התקשרות; מצוקה והזדקקות סמויות;
התנגדויות, כעסים וקונפליקטים סמויים; ועוד


 
לימוד עקרונות בסיסיים לזיהוי מניפולציות ושקרים


 
התייחסות למגוון סוגי טיפול:
יחידני, זוגי, דיאדי, משפחתי וקבוצתי

__________________________________________

ברוכים הבאים!

מטרת הקורס היא להקנות למטפלים ידע ומיומנות בניתוח, אבחון וזיהוי שפת גופם של מטופלים, ושימוש במיומנויות אלה לקידום והכוונת הטיפול בהתאם למטרותיו, וזאת על פי גישת NVC-T, שפותחה ע"י ד"ר חגי אורנשטיין, מטפל זוגי ומשפחתי ומומחה לשפת גוף. הידע הנלמד בקורס הוא ידע ייחודי, שפותח באמצעות ניתוח של ד"ר חגי אורנשטיין את שפת גופם של מטופלים במהלך מאות מפגשי טיפול וגישור.

שיטת (NVC-T (Non Verbal Communication in Therapy:
 
שיטת NVC-T היא מתודה ייעודית וסדורה לניתוח שפת גופם של מטופלים, המשלבת באופן אינטגרטיבי ידע מקיף ועדכני מתחום התקשורת הבלתי מילולית (החזותית והקולית) ומתחום הטיפול. רציונאל השיטה מבוסס על כך, שבאופן תדיר, ההתרחשויות והדרמות המשמעותיות וה"אמיתיות" בחדר הטיפולים הן לא המילים המדוברות והנשמעות בו, אלא המידע הלא-מילולי (מידע חזותי ומידע קולי לא-תוכני) העצום והדינמי הרוחש בחדר הטיפולים, כיוון שהרוב הגדול של המסרים בתקשורת האנושית (כ- 93%) מועבר באמצעות תקשורת בלתי מילולית, ורק מיעוטם של המסרים המועברים (כ- 7%) הוא התוכן הנאמר (Mehrabian, 1971).
 
לפיכך, בלעדי ידע מקיף ועמוק בשפת גוף באופן כללי, וידע בשפת גוף בטיפול רגשי באופן ספציפי, עלול המטפל להיות לעיתים עיוור למציאות ולהתרחשויות המשמעותיות וה"אמיתיות" המתקיימות בחדר הטיפול, ולמידע טיפולי קריטי.
היות ושפת הגוף מבוצעת, ברובה, באופן בלתי מודע ובלתי מכוון, הבנת שפת הגוף מהווה צוהר משמעותי לתהליכים לא מודעים המתקיימים בקרב בני אדם בכלל ובקרב מטופלים בפרט; ובטיפול זוגי ומשפחתי – מצרף שפת הגוף של הזוג והמשפחה עשוי לשקף לא מודע זוגי ומשפחתי קולקטיבי – ידע יקר-ערך עבור המטפל הזוגי והמשפחתי.
 
בהתאם לכך, מושגים מופשטים ותיאורטיים מעולם הטיפול לובשים צורה מוחשית באמצעות שפת גופם של המטופלים, ובמהלך הקורס יילמד שימוש בניתוח שפת גוף ככלי עזר חשוב (ולעיתים אף בלעדי!) לזיהוי תהליכים ומושגים מעולמות הטיפול השונים (יחידני, זוגי, דיאדי, משפחתי וקבוצתי), בהם: הזדהות השלכתית, מובחנות, התנגדות סמויה לטיפול או לצורך בשינוי, מנגנוני הגנה, מניפולציות ואמינות, סגנונות התקשרות, זיהוי בגידות וסיווגן על פי השתקפותן בשפת הגוף של המטופלים, כוחנות ושתלטנות סמויות, פציינט מזוהה (IP), משולשים, תתי קבוצות במשפחה ומנהיגיהן, ועוד.
 
הנה כמה מהמלצותיהם של בוגרי קורסי ניתוח שפת גוף של מטופלים (מובאות ע"פ סדר א"ב של שמות המשפחה): 

 
סועאד אבו עביד, פסיכולוגית חינוכית מומחית מדריכה ופסיכותרפיסטית, מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי,  המועצה האזורית אבו בסמה: 

הגעתי לקורס עם ציפיה ללמוד ולהכיר תחום שלא קיבל התייחסות ספיציפית במהלך הכשרתי המקצועית.

שמחתי מאוד על אופן ההצגה, על החומר המסודר ועל השילוב וההדגמה של תמונות וסרטונים למיניהם. בעיני זה היה נגיעה שמגרה אצלי עניין להמשיך וללמוד בתחום. 

תודה רבה חגי, ההצגות היו עשירות בידע , ובעיקר בניסיון הרב שיש לך. שלומית בז'רנו כהן, פסיכולוגית קלינית וחינוכית, ומטפלת זוגית: 
"הקורס היה ממוקד ומרתק. מבחינתי למדתי להשתמש בשפה חדשה בטיפול. למרות ששפת הגוף נלקחת בחשבון בכל אינטראקציה טיפולית, הקורס נתן אפשרות להבנה מעמיקה, תקפה ומדויקת יותר שלה, שתרמו לי מאד, גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית. 
ד"ר חגי אורנשטיין שולט בחומר ברמה וירטואוזית, ויודע ללמד בכישרון ובהתלהבות, בצורה קולחת ומעניינת. ההרצאות היו מסודרות ומאורגנות היטב, ומלוות בהדגמות, סרטונים והמחשות רבות, אשר הגבירו את הסקרנות ואת הבקיאות בחומר. הדיוק והרצינות ניכרו בכל ההיבטים – בחלק המנהלתי, בתחום הלימודי עצמו, ואפילו בתחום הקולינרי...

כמו כן, החוויה של הקבוצה היתה טובה מאד, התאספו אנשי מקצוע ממקומות ועיסוקים מגוונים, והשיח הקבוצתי היה מורכב ומפרה. זאת בעזרת הנחייתו של חגי, שהיתה רגישה לצרכי הקבוצה על קולותיה השונים. 


לי אישית זה "פתח את הראש" להתבוננות רחבה ומשמעותית יותר על הרובדיות של תהליכי התקשורת, על כאן ועכשיו בטיפול, ובכלל ביחסים (מטפל-מטופל, בני זוג וכו'). דיבר אלי השילוב בין קריאת לשון הגוף לבין כיוון החשיבה האסטרטגית שהוצגה, בעיקר בטיפולים זוגיים. 

ממליצה מאד לכל מי שרוצה לרענן את התייחסותו וחשיבתו על טיפול, ולגעת בעולם אינסופי של חוויות בשפת הגוף, שמחבר אותנו לעצמנו ולזולתנו כל כך חזק."איתן מאירי, פסיכולוג תעסוקתי וארגוני מומחה: 
‎‎‎‎
ד"ר חגי אורנשטיין היקר,

ברצוני להודות לך על קורס מרתק ומעשיר ידע להבנת שפת גוף של מטופלים. נדהמתי מכמות האינפורמציה שאנחנו מפסידים, או מהמידע שאנחנו קולטים בצורה שגויה, אם אנחנו מפספסים את כל מה שהמטופל מעביר לנו ללא מילים.

הקורס העניק לי כלי נוסף וחשוב להבנת המטופל שיושב מולי ועוזר לי כמטפל לדייק באבחון וכמובן בטיפול.

הקורס הועבר בצורה שיטתית, עשירה בדוגמאות ובאווירה נעימה עם מטפלים מתחומים שונים.

אשמח להשתתף בעתיד בקורסי השלמה והעשרה נוספים בנושא.
עו"ס אמיתי מגד, עו"ס קליני ומטפל-מדריך זוגי ומשפחתי; מייסד ומנהל ביה"ס מגד לפסיכותרפיה מבוססת מובחנות; ומרצה במכללה האקדמית תל חי:
"אני רוצה להמליץ בכל פה על הקורס, הפורס לאט, ברצינות ובעומק את העקרונות, היסודות וכל המידע שמטפל צריך לדעת, כדי לקרוא בקלות וביעילות את שפת הגוף של המטופלים שלו. חגי העביר לנו לא רק אוסף של חלקיקי מידע, אלא דרך מעשית, הגיונית, סדורה ופרקטית לנתח שפת גוף אצל מטופלים.

כיום, שבוע לאחר סיום הקורס, הפכתי ער מאוד לשפת הגוף של המטופלים שלי. אני מזהה בקלות שיתוף פעולה, התנגדות, הסתרות, שקרים, מניפולציות, רצונות סותרים וכדומה. הכלי הזה עושה את עבודתי שלמה וטובה יותר. אני ממליץ לכם להצטרף, בכל פה
."

ד"ר מזל רוקח חי, קרימינולוגית קלינית, מנהלת דיור קהילתי צפריר, בני ברק, עמותת מרפא לנפש: 
"הקורס 'ניתוח שפת גוף למטפלים' בהנחיית ד"ר חגי אורנשטיין הוא הרפתקה מפכחת המאפשרת הבנה מחודשת של מורכבות השפה האנושית. בקורס למדתי להקשיב אחרת לשפה המדוברת ולהבחין בפער או בתואמות בינה לבין שפת הגוף. נוכחתי כמה רב הנסתר על הגלוי – למתבונן ולעיתים קרובות גם לאדם עצמו.

יישום הנלמד הפך אותי לקשובה, רגישה ומבינה טוב יותר את עצמי ואת זולתי. ממליצה על הקורס בחום למי שראשו וליבו פתוחים ללמידה ייחודית ומשנה תפיסת חיים." 

​מספר המקומות בקורס מוגבל! 

 להרשמה, מלא/י פרטיך בטופס:

מנחה הקורס ומפתח השיטה:
ד"ר חגי אורנשטיין הוא מומחה בתקשורת בלתי מילולית (חזותית וקולית), העוסק בתחום במשך כ- 25 שנים, וחוקר ומרצה אודותיו במשך כ- 10 שנים במגוון מסגרות, בהן מסגרות אקדמיות (תכניות לתארים ראשון ושני); מטפל ומגשר זוגי ומשפחתי (בוגר תכנית ההכשרה למטפלים זוגיים ומשפחתיים מטעם ביה"ס לעו"ס באוניברסיטת בר-אילן; ובוגר קורסי גישור וגישור משפחתי במסגרות המוכרות ע"י בתי המשפט), ומנחה קבוצות (בוגר מספר תכניות הכשרה בהנחיית קבוצות, בהן תכנית ההכשרה הדו-שנתית בהנחיית קבוצות מטעם ביה"ס לעו"ס והחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב); חבר סגל בתחום הניהול ובתכנית לתואר שני בחוג לחינוך במכללה האקדמית תל חי.
נוסף לקורס המוצע, מתקיימות סדנאות לשיפור שפת גופם של המטפלים. לפרטים לחץ כאן. שני קורסים אלו משלימים        זה את זה כקורסי בסיס בנושא שפת גוף בטיפול. 
** מספר המשתתפים בקורס מוגבל; הרישום אליו מותנה במקומות פנויים ובאישור המנחה ע"פ שיקול דעתו. 
אופני ההוראה
אופני ההוראה בקורס יהיו מגוונים: מלבד הרצאות פרונטאליות, יתקיימו בקורס (באופן נרחב) ניתוח מצבים באמצעות תמונות וסרטים, ועבודה קבוצתית.

מבנה ומועדי הקורס
ארבעה ימי חמישי 09:00-15:30, בתאריכים: 17, 24, ו- 31 בינואר 2019; ו- 7 בפברואר 2019. 
 
הקורס יתקיים בתל-אביב, בסמוך לתחנת הרכבת השלום / מגדלי עזריאלי (כ- 7 דקות הליכה); חניה בתשלום בשפע בסמוך למקום. 


כל מפגשי הקורס יונחו על-ידי ד"ר חגי אורנשטיין.

קהל היעד
מטפלים מכל התחומים: פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עו"סים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, מטפלים בתנועה, במחול, באמנויות, מנחי קבוצות, ועוד. 

עלות
הרשמה מוקדמת והנחת רישום מוקדם: לנרשמים עד 31 בדצמבר 2018 עלות הקורס היא 1,690 ₪ + מע"מ (1,977 ש"ח כולל מע"מ). 
הרשמה רגילה: עלות הקורס היא 1,950 ₪ + מע"מ (2,281 ש"ח כולל מע"מ). 

ניתן לפרוש עד ל- 5 תשלומים שווים. 
תנאי רישום ותשלום
 
עלות הקורס:
עלות ברישום מוקדם (עד 31/12/2018): 1,690 ₪ בתוספת מע"מ (1,977 ₪ כולל מע"מ).
עלות ברישום רגיל: 1,950 
 בתוספת מע"מ (2,281 ש"ח כולל מע"מ). 

ניתן לשלם עד 5 תשלומים שווים ללא ריבית. קבלת הנחת רישום מוקדם מותנית בתשלום עבור הקורס באמצעות הטופס שלהלן עד 31/12/2018. 


הבטחת מקום בקורס
מותנית בבבקשת רישום לקורס ותשלום עבורו באמצעות מילוי הטופס שלהלן.
מספר המשתתפים בקורס מוגבל; הרישום אליו הוא על בסיס כל הקודם זוכה, ובאישור המנחה ע"פ שיקול דעתו. 


לאחר מילוי הטופס - תישלח למשתתף הודעה מתאימה בדוא"ל עד יום העסקים הבא. 
 
דמי ביטול
במקרה של ביטול רישום ע"י המשתתף עד שבעה ימים טרם תחילת הקורס, יחויב המשתתף בדמי ביטול בסך 500 ש"ח כולל מע"מ (להלן: "דמי הביטול"). ככל וכבר חויב כרטיס האשראי במלוא עלות הקורס, יוחזר הסכום שחויב בניכוי דמי הביטול.
במקרה של ביטול קורס ע"י המשתתף שבעה ימים או פחות טרם תחילת הקורס - יחויב כרטיס האשראי במלוא עלות הקורס. 
במקרה של ביטול הקורס מטעם המרצה בשל אילוצים טכניים, כוח עליון וכד' או במקרה של אי אישור רישום - לא ישולמו דמי ביטול ע"י המשתתף, וכרטיס האשראי לא יחויב כלל [במקרה של ביטול בשל כוח עליון וככל שכבר חויב כרטיס האשראי - יוחזר מלוא התשלום].